Stomatologia

Stomatologia zachowawcza i estetyczna

Laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych

Istnieją dwie główne metody usuwania żylaków:

• chirurgiczne usuwanie żylaków (metoda tradycyjna),
• laserowe usuwanie żylaków (nowoczesna małoinwazyjna metoda w której żyła zamykania jest od środka laserem).

Zabieg laserowego usuwania żylaków jest zabiegiem małoinwazyjnym, który niesie za sobą dużo mniejsze ryzyko powikłań w postaci krwiaków, siniaków niż zabieg tradycyjny chirurgiczny, mniejsze dolegliwości bólowe w okresie pooperacyjnym i szybszy powrót do normalnej aktywności fizycznej.

Laserowe operacje żylaków (wewnątrzżylne) zastępują klasyczny zabieg chirurgiczny (stripping). Leczeniu może poddać się każdy pacjent, u którego występuje stwierdzona niewydolność żyły odpiszczelowej i/lub odstrzałkowej, a warunki anatomiczne pozwalają na jego wykonanie.

Laserowe usuwanie żylaków polega na wprowadzeniu do niewydolnej żyły włókna światłowodowego pod kontrolą USG. Wycofując włókno zamykamy żyłę energią świetlną od środka. Po zabiegu zostaje tylko mała blizna w miejscu nakłucia, żyła ulega zwłóknieniu w okresie od 3 do 6 miesięcy. Sam zabieg trwa około 30 minut i jest bezbolesny (nieco bolesne mogą być nakłucia podczasznieczulenia).

Zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego lub przewodowego. Stosujemy znieczulenie tumescencyjne – jest to rodzaj znieczulenia miejscowego.

Polega on na podaniu bardzo rozcieńczonego środka znieczulającego przy pomocy specjalnej pompy pod kontrolą USG w bezpośrednią okolicę operowanej żyły.

Pacjent opuszcza Ośrodek w dniu zabiegu i powraca do normalnej aktywności następnego dnia. W porównaniu do metody tradycyjnej zabieg ten obarczony jest mniejszym ryzykiem powikłań, dolegliwości bólowe po zabiegu są znikome i nie zakłócają normalnego życia. Po laserowym usuwaniu żylaków należy nosić pończochy uciskowe.

Kontakt

Zobacz opinie i umów się na wizytę ONLINE

Angiodens to placówka medyczna w Tychach (woj.śląskie)
oferująca usługi z zakresu chirurgii naczyniowej oraz stomatologii

Zostaw nam wiadomość – odezwiemy siędo Ciebie!

    Facebook
    Twitter